С Конопківка

Історія с. Конопківка

Статуя ПДМ

Відоме від 17 ст. як присілок Микулинців. Попередня назва — Воля Кривицька, перейменоване за ініціативою власника маєтку в селі — Яна Конопки.[1]

Барон Ян Конопка заклав 1821 p. поблизу сірководневі лікувальні джерела, колонію німецьких осадників, 1829 p. було збудовано курортний комплекс (архітектори А. Енгліш і П. Тронікер), який складався з ку­пального корпусу, житлового будинку на 100 кімнат, кухні, їдальні та більярдної. Довкола пансіона­ту був парк.

Тут лікувалися хворі з Центральної Єв­ропи. Курорт згорів у 1890 р., парк вирубали, ко­лоністи виїхали.

Відроджений 1967 р. як Микулинецька обласна водогрязелікарня.

Конопківську воду дослі­джували німецький медик Г.-Г. Мосінґ, який 1831 р. опублікував результати дослідження, хіміки, доктори ме­дицини Бішер, Бухнер, Кайзер та інші.

Діяли товариства «Просвіта» та інші українські товариства.

Пам'ятки

• Церква святого Івана Богослова (мурована), «фігура».
  • Каплиця святої Олени; освячена 10 листопада 2002 року. Збудована сім'єю Ониськів в пам'ять про дружину та матір Ониськів Олену Йосипівну.
  • Каплиця на території санаторію «Медобори», збудовано 2009 року.