с. Ладичин

Історія Ладичина починається від 8 ст., коли він був прикордонним городищем Теребовлянського князівства.

Згадується як Владичин (Wladiczin) 18 листопада 1454 року в книгах галицького суду.

14-15 ст. — Ладичин згадано як важливий оборонний пункт і, очевидно, до 16 ст. мав міський статус. Від 1564 зафіксоване як село.

Сільський духовий оркестр, 1930-ті рр.

У XIX — першій третині XX ст. діяли товариства «Просвіта»«Луг»«Січ»«Сокіл»,«Братство тверезос­ті».

Поблизу Ладичина виявлено археологічні пам'ятки скіфського та давньоруського часів.

Релігія

Є церква Різдва Пресвятої Богородиці (1815, мур.), «фігура» Матері Божої на честь заснування Братства тверезості (1875).

Пам'ятки

Споруджено пам'ятник полеглим у німецько-радянській війні воїнам-односельцям (1970), встановлено пам'ятний хрест на честь скасу­вання панщини, насипана символічна могила борцям за волю України.

Відомі люди

У Ладичині народилися:

Багатолітнім парохом Ладичина був о. Михайло Світенький († 1937), громадський діяч, журналіст, блискучий промовець (його називали "українським Золотоустом"), меценат літературного об'єднання "Молода Муза".